O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

Veletrh Esoterika, Biostyl, Ecoworld - jít či nejít ?

09.02.2011 08:13

Redakce (Pavel N.): Tak na otázku z nadpisu článku Vám neodpovím :-) , jen Vám nabízím dva úhly pohledu. Jeden by se dal nazvat v podstatě jako propagační video k této akci, druhý pohled je humorně (lidsky) a s fotografiemi popsaný dojem z této akce jedním z přímých návštěvníků. Oba pohledy se týkají stejného veletrhu, který proběhl v loňském roce. Letos se má konat opět v dubnu, a to tradičně na Výstavišti v pražských Holešovicích.

Byl někdo z Vás na tomto veletrhu, nebo nějaké podobné akci ? Podělte se s ostatními o své dojmy, zážitky, setkání, ať už pozitivní nebo negativní ... Pro kratší reakce využijte prosím diskusi pod článkem, pokud by to bylo delší, rádi Vám to zveřejníme i v samostatném článku. 

 

 

První pohled - najdete na serveru www.cestyksobe.cz

 

 

Druhý pohled - jedním z návštěvníků akce na http://deosum.com

Veletrhy Biostyl, Ecoworld a Esoterika 2010

Stalo se ... duben 2010

Veletrhy Biostyl, Ecoworld a Esoterika 2010

Článek z minulého veletrhu Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2009 …

Manželka opět dostala dvě volné vstupenky na veletrhy Esoterica, Biostyl a Ecoworld 2010 … a tentokrát pozvala kamarádku. Naštěstí pro mě, kamarádka pozvání nepřijala …

Tentokrát jsem se na bio-eko-eso těšil a dokonce jsem uvažoval o tom, že bych jel sám a lístek si koupil.

Těšil jsem se zejména na přednášku pana Josefa Hrušovského, autora literárního skvostu, knihy Zázraky kvantové homeopatie. Přednášku jsem opustil krátce poté, co autor mluvil o tom, že cituji:

„Jakmile začnete adorovat Boha anebo konat nesmyslně Ďábla, v tu chvíli otevíráte své tělo pro vstup anorganických bytostí, které se ve vás skutečně uhnízdí a jako božská a ďábelská semena ve vás žijí. Jaký je toho důsledek? Že máte infarkt, že máte ekzém, že máte ucelrózní(?) kolitidu, že máte myomy v děloze, že máte záněty močového měchýře … nemoc je útokem anorganických bytostí na organizmus. Není to žádný učební proces, není to žádný vývoj … je to jenom útok, aby vám ukradly zbytky vaší energie.“

Není tomu tak dávno, co mi jeden pan léčitel diagnostikoval přivtělenou bytost. Nechci trávit svůj život bojem s anorganickými a jinými bytostmi. Věřím tomu, že (všechny) nemoci mají psychické příčiny. Jestli jsou nějaké bytosti, tak jsme si je v mysli vytvořili sami, jednoduše jsme si je vymysleli … a uvěřili jsme, že existují.

Uvedu věci, které mne zaujaly, pobavily a utvrdili v tom, že léčit lze cokoliv čímkoliv a že lidé jsou ochotní uvěřit čemukoliv a za cokoliv zaplatit. Člověk si má vyzkoušet různé věci, a z nich si má vybrat. Má si i vyzkoušet, kudy cesta nevede. Když něco nefunguje a přípravek či léčebná metoda nepřinese, co od ní očekával, měl by hledat dál …

Kamenné dřeváky … není nad pohodlnou obuv. Předpokládám, že nejde jen o modní bio-eko-esoterický výstřelek, ale že jednotlivé kameny jsou vybrané tak, aby nejen působily na ty správné akupresurní body, ale také vyzařovaly tu správnou léčivou energii kamenů.

kamenne-pantofle

Orgonit … vypadá to jako mosazné piliny zalité včelím voskem a prý to ruší vyzařování mobilních telefonů a geopatogenní zóny.

orgonit

Pyramida léčebná, harmonizující a meditační. Vrchol pyramidy tvoří něco, co vypadalo jako špony od soustruhu zalité do epoxidu. Nedivil bych se tomu, kdyby ten vršek fungoval podobně jako orgonit. A když ne, stačí si dát orgonit pod zadek, na nohy kamenné dřeváky a těšit se na uzdravení a osvícení …

pyramida pyramida-detail

Životabudiče a zázračné přípravky jsem ani nepočítal. Stačí jeden případ za všechny … to je přesně to, co lidé chtějí. Změnu za 28 dnů. Zázračná síla rostlin dávných civilizací ji vykoná. Je v tom kotvičník.

marabuco

Našlo se i pár eko-pošuků … Když Bůh tvořil zemi, zapomněl na to, že dobytek prdí skleníkové plyny a proto zachraňte planetu SOS.

ekoposukove

A nyní čím jsem si udělal radost.

V obchodu, který se jmenoval Tradiční ruská medicína, kupodivu neprodávali vodku, ale různé životabudiče a zázračné přípravky. Potěšil jsem s tím, co jsem chtěl ochutnat už dávno, ale od té doby, co jsem nebyl v Rusku, jsem to nepotkal a to sice kvasem. Chutnalo to jako černé nealkoholické pivo s karamelem. Podle složení to moc bio - eko nevypadá.

kvas

Ženšenové a zázvorové bonbóny … vážně dobré a chutnají po ženšenu a po zázvoru.

bonbony-zensen-zazvor

A nakonec to nejlepší … už dlouho dobu se snažím koupit pořádný pletený svetr, tlustý rolák, pokud možno z přírodní vlny. Věřím tomu, že člověk by měl jít do transformace s bavlněnými trenkami a vlněným svetrem, prostě přírodní matroš …

Prošel jsem několik desítek obchodů a svetr, který by se mi líbil, jsem nepotkal a už vůbec ne z vlny. A tady jsem ho potkal. Dokázal bych si představit i jiný vzor, mohl by mít delší rukávy a nemusel by být děravý. Jenže to jsou pro mne detaily. To důležité je, že budu mít svetr, po kterém toužím. Mám totiž mámu, která je šikovná a upletla už mi několik svetrů, takže pro ni bude hračka mi ty díry přeplést a rukávy prodloužit. Koupil jsem dva děravé svetry za cenu jednoho. Jeden na nádhradní díly. Je to vážně přírodní matroš, když se kousek vlny spálí v ohni, tak voní … jako vlna.

Fotku neukážu, abyste se mi nesmáli … anebo se klidně smějte …

svetry

Pokud vám chutnají ženšenové bonbóny a rádi se někde motáte a povídáte si s lidmi o zázračných přípravcích, tak tohle je ta správná akce pro vás …

 

Diskusní téma: Veletrh Esoterika, Biostyl, Ecoworld - jít či nejít ?

Datum: 09.02.2011

Vložil: Judita

Titulek: Veletrh Esoterika.....

Dobry vecer preji
kdysi jsem take chodila na ruzne aesotericke akce atd..Bylo to tehdy pro mne zajimave.Urcite je to skusenost,poznani a i kdyz tam neni vsechno koser(mozna vecsina)Zalezi na kazdem z nas jestli se necha nachytat,anebo ne.Ne kazdy do toho vidi a je dobre byt upozornen na ty ruzne figle prodejcu lidmi kteri maji prehled.Uz mne to nelaka.Tu fotku toho svetru bych stejne rada videla.Byl to skvely prispevek.
Judita