O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

Diskusní téma: Co se to děje? – 12 (Nulový prostor)

Datum: 14.09.2010

Vložil: LK

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :)

LK:
"O Nicotě jsem nechtěl hovořit, protože o ní se dá skutečně hovořit až když…..
až když je člověk připravený, aby jej to nesvádělo to hned zkusit, co bych jen naznačil....!!!
O nicotě se dá hovořit mnohé a přitom žádné plky, jen co vykládat hrabošům o tom jaké to je pohledu Orla? Zapomenou na ostražitost a budou tomuto dravci za potravu....?!

Lurae:
Právě, že... když to vnímáte... nemůžete si nic "malovat"... protože je to stav prostý všeho...dokonalý klid - absolutní nehybnost... a je jako klíč, díky němuž pak určité věci můžete vědět na 100% ... i když nevíte jak k nim dojde, nevíte co všechno se ještě zamotá... ale víte... (a je mi líto, že to vědění působí jako nějaká nafoukanost, nebo tak něco...)
LK:
Inu to o čem hovoříte není až tak pravda, pokud se skutečně dostanete do Nulového Prostoru, tak to může na vás takto působit z počátku, ale je zde vnitřní dynamika jako například v energetické červí díře ... to je jen přirovnání, je to i tak... :-)
Lurae:
Inu a taky víte, že ...úplně nakonec nikdo nemůže být sám... není tady možnost, jak být navěky v zatracení... i když to zatracení může být hooodně dlouhé... to připouštím... ale nikdy ne věčné...
LK: Zrovna tuhle pasáž jsem musel kolegovi vysvětlovat aby pochopil a trvalo mi to cca 45 minut než to pochopil.... to je práve to vaše malování si to podle svých současných představ :-)
Lurae:
(Jinak ten příběh, jak jsme Vám o něm jednou vyprávěla... tam jsou velice dobře popsány Jeho metody... řekněme, že hlavnímu hrdinovi, kterej tak trochu ztratil pamět a vytvořil si takový alter-ego a k němu falešný vzpomínky a tak, ...inu ten hlavní "záporák" mu ukazuje pravdu, jenom v tý "pravdě" je takovej jeden falešnej "detail"... Ten hrdina mu samozřejmě nevěří... až pak si nalezne skutečnou pravdu - a svý starý ego, na který naváže - ale pořád je to ego....když se na to ale kouknete z jinýho úhlu pohledu... pokud by tomu záporákovi byl býval uvěřil... byl by zcela od ega osvobozen - ten detail v konečným důsledku by mu neskutečně pomohl (akorát by to musel trochu vybalancovat, aby mu nehráblo :D)... takže, nakonec - jasně, že lhal... ale myslel to v dobrým, nebo ve zlým?... je to celý taková šílená psychologická hra, jako všechno... a takový pohádky jsou fajn... i když je škoda, že jsem nenašla nikoho, kdo by si uvědomil, že ta klička v tom příběhu nemusela bejt až tak úplně "zlá"...
LK: Vše je dobré jen z něčeho může být ještě hůř .... smích(laskavý). Opravdu přečtěte si Lewise, to jsou přesně příběhy pro vás k zamyšlení. Ego se neodvobozuje, Ego se krotí. V Mystice je symbolizováno Ego jako vzpínající se kůň. Když jej Duch zkrotí, stává se Bojovníkem symbolizovaný Jezdcem v brnění a na koni, který kráčí tam, kam jezdec chce..... Takže další podvod(už víte proč jsem tak zásadový na maličkostech, které v konečném důsledku právě maličkostmi nejsou?
Lurae:
Stejně tak jako teď Lucifer... je v tom mnohé... a tak Vám kolikrát i to co se zdá být jako lež, může pomoci... a možná se snaží jenom naznačit, že tady je ještě něco, co je možná ostatním skryto...
LK: Pokud se Lucifer a jeho družina podvolí ve své pýše a lpění pouze na rozumu a vychytralosti, nikdy mu nebude nikdo z nás Věřit. On to ví a dokud nezůstane sám samotinky na pustém ostrově a nepochopí, že zůstal sám se svým smutkem, nebude možno mu vytrhnout hada z jeho prsou, který obtáčí jeho Srdce. Ta která mu to může vytrhnout, může přijít a jako jediná to udělat, protože ta jediná bude schopna díky svému utrpení rozdrtit hlavu tohoto hada....!!! Pak teprve bude Opět Světlonošem a prozří, že nikdy nebyl sám, jen nic nepustil do svého Srdce, ani Světlo a ani Lásku. Tohle je zase můj příběh převzaty jako symbol od Leviho. Mějte se :-)