O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

Diskusní téma: Úvahy o stvoření IV. : Vědomí

Datum: 14.11.2010

Vložil: Erien Azarin

Titulek: Re: Re:Myslel jsem, že myslím :-)

O znamení šelmy jsem psal na konci předcházejícího článku. Všechny čtyři už jsem poslal panu Kováčovi a tak doufám že je dá co nejdříve na net. Je pravda že některé výrazy přeháním a vím že to není nutné. Předpokládám že ona znamení jsou lidské vlastnosti, které nebudou nikdy viditelné, ale jsou ukryty v lidské hlavě. A co se týká knihy zjevení, tak vím, že se opírá o dobové vědomosti, ale ne jen ty které jsou zapsány v Bibli.
Toto je ona pasáž: Číslem člověka se tak stalo nižší číslo šest, ale se zachováním původního potenciálu čísla sedm. Egypťané tuto spojitost vyjadřovali v podobě Sfingy, což byl tvor se zvířecím tělem a lidskou hlavou. Byla tím vyjádřena nepatřičnost takovéhoto spojení. Takto se číslice šest stala znamením šelmy. Odtud ji převzal i Jan do své apokalyptické vize, ve kterých nese šelma tváře všech znamení lidského pádu. Přirozeně tu není žádný Satan, ďábel, Drak, či jakákoliv jiná obluda s návodem na osmažení človíčka v pekelné výhni. Nic takového nikdy neexistovalo, neexistuje a existovat ani nebude.