O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

Diskusní téma: Japonské podmořské pyramidy

Datum: 29.05.2012

Vložil: RDL

Titulek: Re: Japonské podmořské pyramidy - diskuse

Vážený pane Zbyňku, ale i pane Luďku, dovolte mi jisté věci poněkud upřesnit.

Většina monumentálních staveb - pyramidy z toho nevyjímaje - byly stavěny z nábožensko politických důvodů (to že v případě egypta byly použity i jako výstavní hrobky na věci nic nemění). Jako takové málokdy sledovaly praktický účel korespondující s prostou selskou logikou. Vaše domáhání se vchodu do případných vnitřních prostor je více než neadekvátní, neboť vnitřní prostory nebyly u těchto monumentů žádným standardem, ale naopak výsledný tvar a podoba stavby byl vždy určován účelem stavby a sledoval zcela pragmatickou a praktickou stránku věci (jistá část jihoamerických pyramid jsou vlastně jen "kamenem obložené kopce" bez vnitřních prostor).
Otázka účelu je jistě na místě, ale rád bych zdůraznil, že od některých staveb nás dělí tisíce let a nevíme ani jaká kultura byla jejich tvůrcem, natož abychom mohli chápat mentalitu lidí z úsvitu dějin. Mohu samozřejmě naservírovat paletu různých tezí, teorií i blábolů, ale to vše - jsem si jist, jste schopen dohledat i sám.
Co se týká pana Luďka, tak bych si snad jen povzdechl, že ten kdo hájí víru v pragmatické diskusi, vždy používá nerelevantní argumenty a odkazuje se právě na víru jakožto vysvětlující element.
Každopádně co se týká Vaší skepse člověka 21.století, pane Zbyňku, tak v případě svatosti či duchovním významu kdejakého kopce, jsou na tomto světě země a v určité oblasti, kde je skutečně velice těžké se takovou krajinou nepohybovat. Snad pokud půjdete s hlavou upřenou k zemi a nejlépe v noci...


Co se týká stáří této stavby, protože předpokládám žádný soudný člověk nemůže tvrdit, že tohle je dílo přírody a nepřipadat si jako blb, tak vzhledem k tomu, že si nedovedu představit, že by nějaký vládce byl až takový megaloman a nechal si vystavět palác pod vodou, domnívám se, že nás čekají zajímavé úpravy světových dějin.