O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

Bude Arktida brzy v létě bez ledu?

22.12.2010 08:46
O alarmujících předpovědích.

 

AL GORE A MASLOWSKI

Al Gore (Albert Arnold Gore) 45. americký viceprezident 1993-2001, Nobelova cena za mír 2007)
Wieslaw Maslowski, profesor na Katedře oceánografie Námořní postgraduální školy v kalifornském Monterey


Na kodaňské klimatické konferenci v prosinci 2009 Al Gore uvedl, že do roku 2013 může být Arktida v létě bez ledu. Kvůli globálnímu oteplení.

Al: „Podle Dr. Maslowskiho některé modely ukazují, že je 75 procentní pravděpodobnost, že během pěti až sedmi let dojde k tomu, že v letních měsících bude celá polární oblast bez ledu.“ (zdroj).

Dr. Masalowski se k tomu nechtěl znát. Že prý Al jeho výzkum pokroutil. Al Gore sklidil ze všech stran okřikování a ostudu, že povídá nesmysly.

 

Nicméně už v roce 2007 BBC (zde) prezentovala Maslowskiho alarmistické projekce, takže bych řekl, že Al je v tom nevinně. Ostatně když Maslowského arktické zkazky citoval ve své řeči při přebírání Nobelovy ceny míru 2007, tehdy nikdo Ala nekritizoval.

Maslowski: “Odhadujeme, že do roku 2013 zmizí v létě led. V to ale nejsou započítána poslední dvě minima, 2005 a 2007… Takže lze usuzovat, že naše projekce na rok 2013 je vlastně ještě příliš konzervativní.”


HOLDREN

John Holdren je Obamův poradce pro vědu ("science czar"). V pořadu Climate Wars rozhlasové stanice CBC (zde, min 18:54) v lednu 2009 řekl na téma Arktidy:

“…když zmizí mořský led v létě, existují přírodní jevy, které by ne příliš dlouho poté mohly vést též ke zmizení mořského ledu v zimě. A když zmizí mořský led celoročně, bude to znamenat dramatickou změnu klimatu pro celou polokouli” (zdroj)

Představa, že by v zimě mohla být Arktida bez ledu, je přinejmenším kuriózní. Lednové teploty se tam pohybují kolem mínus 30 °C až mínus 45 °C.


NOAA

I klimatologové z Amerického úřadu pro oceány a atmosféru straší. Prý arktická léta mohou být bez ledu už za třicet let. Říká James Overland z NOAA ve studii vydané v Geophysical Research Letters. (zdroj, duben 2009, odkaz obsahuje i sci-fi mapky z daleké budoucnosti)


LINDZEN

Tyto strašidelné zkazky uvedl na pravou míru Richard Lindzen, klimatolog který pracoval pro IPCC, na slyšení v Kongresu USA na podzim 2010 (ppt). Slyšení bylo nazváno „A Rational Discussion on Climate Change: The Science, the Evidence, the Response“ a konalo se 17. listopadu 2010 ve výboru pro vědu a techniku.

Obrázky z Lindzenovy prezentace mluví samy za sebe.

 

 

(Zimy budou v Arktidě bez ledu? To asi sotva)

 

 

Lindzen upozorňuje na alarmistický jazyk zpráv o Arktidě:

„Arktický oceán se otepluje, ledovců ubývá a v některých oblastech je pro tuleně voda příliš teplá. Všechny zprávy ukazují na radikální změnu klimatických podmínek a na bezprecedentní teploty Arktidě… Na mnoha místech známé ledovce zcela zmizely.“

To je ovšem zpráva US Weather Bureau z roku 1922. Od té doby se v Arktidě zase ochladilo. A nyní se zase oteplilo. Právě Arktida je proslulá tím, že tam jsou největší výkyvy. Je to tam běžné.


DĚJINY SE OPAKUJÍ?

Globálně se oteplování zastavilo („trvale“/dočasně) před 10 lety. Avšak v Arktidě se oteplilo i poté. Proč? Je to vina člověka nebo přírodní cyklus?

 

Na zajímavý fakt upozornil Alan Cheetham na svém webu Appinsys (zdroj). Vývoj teplot v Arktidě zřejmě podléhá přírodnímu cyklu – křivka vývoje posledních 60 let je nápadně podobná křivce předchozích 60 let. 

 

Kdyby na klima v posledním půlstoletí výrazně působil člověk, tato křivka by měla být strmější, ne? Navíc z toho plyne, že v dalších 30. letech bychom v Arktidě měli zřejmě očekávat ochlazování, jaké bylo ve 40-70. letech 20. století.

 


(Pokud nevěříte, zkuste si to sami s grafem arktických teplot z jiného zdroje. Např. zde. Přesnost opakování je až zarážející)

 

Jedním z důvodů, proč nelze zprávy IPCC brát moc vážně, jsou grafy ve FAQ 4.1 (zde) ve Čtvté zprávě 2007. Tyto grafy úbytku ledu na severní polokouli schválně začínají až  60.letech či dokonce až v 80.letech. Snaží se laickému čtenáři zatajit teplá 30/40.léta, aby oteplení ze 70-90. let vypadalo jako něco nového a bezprecedentního. I kapitola 4.7.2.2.  (AR4, WG 1) hovoří pouze o období od 60. let do současnosti. Jinak řečeno, alarmističtí “vědci” vodí politiky (jimž jsou zprávy IPCC určeny) za nos a dodávají jim neúplné tendenční informace.


KDE JSOU SKLENÍKOVÉ PLYNY

Laická úvaha. Pokud někdo bude chtít z Arktických teplot obviňovat skleníkové plyny a člověka, nejprve by se měl zamyslet nad otázkou: Na pólech skleníkové plyny téměř chybí. Proč by tam tedy měl být nejsilnější skleníkový efekt?

 

Nejvíce CO2 je v mírném podnebném pásu. I podle alarmistů CO2 dokáže výrazně ovlivnit teploty pouze za předpokladu, že je u toho vodní pára. Nejvíce vodní páry je na rovníku, jelikož je tam horko a voda se hodně vypařuje. V Arktidě horko není, tudíž je tam vodní páry minimum. Skleníkové plyny tedy mají alibi.

 

 
(Satelity říkají, že nejvíce vodní páry je na rovníku. Tam také nejsilněji působí skleníkový efekt. zdroj)


ROZSAH MOŘSKÉHO LEDU

Plocha severských oceánů pokrytá ledem se rok od roku mění a lze to změřit. Avšak poznat pouhým okem rozdíly je téměř nemožné. Pokud lední medvěd nemá mobilní telefon s přístupem k satelitním mapám, těžko si něčeho všimne.

 

Můžete si zkusit test. Čtyři snímky níže jsou z léta 1980, 1990, 2000 a 2010, ale mají přeházené pořadí. Dokážete je seřadit podle toho, jak tam „katastroficky ubývá“ led?

 

 

(Zalednění 11. června v Arktidě – tak šel čas. Nahoře vlevo 2000, nahoře vpravo 2010, dole vlevo 1980, dole vpravo 1990.  zdroj, zdroj )

 

Video: Změny v rozsahu arktického mořského ledu v období 1978 až 2009

 

Převzato z :  https://www.osel.cz/index.php?clanek=5421 a https://www.klimaskeptik.cz/

Diskusní téma: Bude Arktida brzy v létě bez ledu?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.