O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

O čase a smyslu, aneb Proč a jak zaměstnat Vaši mysl ...

10.06.2011 07:55

Internetem a e-mailovou poštou koluje tento výstižný "zápis z jednání jednoho významného kongresu". Zřejmě se konal již před mnoha lety, ale tím spíše můžeme lépe s odstupem času posoudit, jak se účastníkům kongresu jejich plány podařilo prosadit a ... koho z nás ne/nachytali ? :-)

(PN)

 

 

O čase a smyslu

 

     Satan svolal celosvětový kongres démonů. A v úvodním projevu řekl: „Naše situace se zdá být prekérní. Lidé si nastavěli množství kostelů, chrámů, mešit a templů, aby měli kam před námi utíkat. Mají také mnoho moudrých knih - některé z nich i svaté - a dokáží z nich poznávat pravdivou a smysluplnou cestu pro svůj život. My tomu nedokážeme zabránit: „Naše věc se zdá být ztracena….“ „Co tedy máme dělat?“ volali démoni. „Nebraňte jim v tom, čemu zabránit nedokážete, ale připravte je o čas“, pokračoval Satan, „aby prostě neměli čas na podstatné věci. Snažte se, aby byli stále zaneprázdněni nedůležitými prkotinami, vymyslete spoustu možností, jak zaměstnat jejich myšlení.

 

     Pokoušejte je, aby utráceli a půjčovali si peníze, aby kvůli tomu v práci trávili víc a víc času, aby pracovali sedm dní v týdnu a nejméně dvanáct hodin denně, a to všechno proto, aby si mohli kupovat zbytečnosti.

 

     Přidejte jim k tomu vědomí vlastní důležitosti a nepostradatelnosti. Říkejte jim: „Kdo to zachrání, když ne ty? Nikdo to nedokáže tak dobře udělat jako ty!“ Budou pracovat ještě víc a o pracovních věcech budou přemýšlet ve dne i v noci.

 

     Zabraňte jim trávit čas s partnery, zabraňte jim věnovat se dětem. Jejich rodiny se rozpadnou a jejich domovy přestanou být útočištěm před pracovním shonem. Lákejte je, aby měli doma pořád puštěné rádio, televizi nebo počítač. Dohlédněte, aby v každém obchodě a v každé restauraci pořád vyhrávala hudba. Nuťte je, aby si v každou volnou chvíli strkali sluchátka do uší a ohlušovali si hlavy, aby si i na cestách v autě pořád něco hlučného pouštěli.

 

     Dbejte,aby měli u ruky vždycky množství časopisů a novin. Dvacet čtyři hodin denně na ně útočte zbytečnými a hloupými zprávami. Kolem silnic nastavte billboardy, aby je vyrušovaly při řízení.

 

     Jejich schránky naplňte reklamami, katalogy, nabídkami slev a služeb zdarma. V časopisech a v televizi jim pořád ukazujte štíhlé modelky a svalnaté modely, aby začali věřit, že tohle je krása, a znechutili si své protějšky. Postarejte se, aby byli každý večer tak unavení, aby se nemohli milovat.

 

     Veďte je k tomu, aby i při odpočinku byli nezřízení, aby se z cest a z rekreací vraceli vyčerpaní. Braňte jim chodit do přírody, vymýšlejte pro ně spoustu možností „aktivního“ odpočinku v zábavných parcích, v multikinech a v hledištích stadionů.

 

     „Hlavně je stále a bez oddechu zaměstnávejte! To jim naprosto zabrání slyšet hlas moudrosti, který je tichý a nevtíravý.“ Démoni se po Satanově projevu rozletěli po světě a od té chvíle horlivě pracují přesně podle šéfových instrukcí.

 

 

Diskusní téma: O čase a smyslu, aneb Proč a jak zaměstnat Vaši mysl ...

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.