O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

Kvasinkové infekce - candida albicans

21.03.2011 09:00

Vážení čtenáři a čtenářky, toto téma jsem vybral, protože je pro většinu lidí velice ožehavým tématem a samotných kvasinek je  velice obtížné se zbavit. Nemyslím si však, že  bychom se měli určitým tématům vyhýbat. Naopak je potřeba tyto témata  poznat o  co jde a probrat je tak, aby nám nedělaly problémy.....

LK


 

Jak škodí kvasinky v lidském těle?

Výměšky kvasinek patří k nejzhoubnějším rakovinotvorným látkám - tyto "výkaly" těžce narušují stěny buněk. Buňky v jejich přítomnosti oxidují a hnědnou (asi jako rozkrojené jablko), dělí se na polovinu a toto dělení se neustále zrychluje. Různé "idy", které se u nás vzápětí objevují (bronchitidy, laryngitidy aj.) jsou důkazem, že se tělo snaží poškozených buněk zbavit. Častým příznakem přemnožení candidy (a ubývání schopnosti imunitního systému tělo bránit) bývají anginy a zduření lymfatických uzlin. Antibiotika nemívají valný účinek - často dokonce hubí spoustu dalších bakterií, včetně těch, které tělo potřebuje, a candidě přitom nijak moc neublíží. To ovšem neznamená, že by s candidou nešlo bojovat. Přírodní postupy bývají docela úspěšné - vždycky ovšem musí být soustavné a komplexní, ojedinělé "kampaně" nemívají valný význam.

Tak například se ukazuje, že candidě je velice nepříjemné prostředí acidobazické rovnováhy organizmu, kdežto v každém jiném prostředí se cítí jako "ryba ve vodě". V kyselém je candida rychlá, pohyblivá, snadno se šíří i do nejvzdálenějších míst. V alkalizovaném je naproti tomu líná, lepkavá, snadno ulpívá na jakémkoli obrysu, v místech takto postižených vytváří skládky a podmínky pro vznik cyst i nádorů. Tento alkalický stav, doprovázený navíc spoustou hlenů - je nebezpečnější. "Usazená" candida se totiž "zabydluje" na stěnách střev, tvoří zde podhoubí a střeva perforuje. Je logické, že k dalším krokům musí nutně patřit omezení všeho, co v těle vytváří kyseliny (bílé pečivo, moučníky, zavařeniny, káva, cukr, maso a zejména uzeniny, vývary z mas, víno, ale současně i všechny potraviny s obsahem barviv a konzervantů a například megadávky syntetického vitamínu C), a současně také všechno, co tělo příliš alkalizuje - brambory, mléko a mléčné výrobky (kromě omezeného množství jogurtů a tvarohu), oříšky a další. Lidé s kandidózou by neměli podcenit žádnou maličkost, například ani tu, že soja podporuje její růst a že pokud už budou mít chuť na ryby, je třeba dávat přednost mořským před rybničními. Doslova nenahraditelným prostředkem při potlačování candidy je česnek nebo alespoň česnekové tablety. Česnek má nejen silný protihoubový účinek, ale obsahuje také germánium, které je pravděpodobně protirakovinné. Ani při užívání česneku jako léku nemají smysl "kampaně" - už při jeho vysazení na 3 až 5 dnů se candida opět pomnoží na původní úroveň a nezbyde nám, než začít s česnekem od začátku.

Jak poznat Candidózu ?

Příznaky kvasinkové nákazy u dospělých jsou často natolik všeobecné, že je lékař bez dalších diagnostických opatření jen velmi těžko může přičíst na vrub kvasinkové nákaze.

Výčet sahá od chronických infekcí a bolestí hlavy přes chronickou únavu nebo deprese až po bolesti nervů a kloubů. Tyto plíživé příznaky mohou vystupovat samy nebo v kombinaci s jinými příznaky a mohou být více či méně výrazné. Jiné obtíže naopak zřetelně ukazují na příčinu onemocnění.

Kůže. Kvasinková nákaza se projevuje hlavně obtěžujícím svěděním. Povrch kůže je bělavý a často šupinatý nebo se tvoří malé puchýřky.

Nehty. Kvasinky se usazují za nehty na nohou i na rukou. Vytvářejí bělavá až nažloutlá prosvětlení, nehet se pomalu uvolňuje z lůžka a zbarvuje se.

Trávicí orgány. V popředí obrazu nemoci stojí u dospělých nadýmání s bolestivými kolikami, především po požití sladkých jídel. To je způsobeno tím, že kvasinky vyrábějí ve střevě plyny. Někdy se vytvoří tolik plynu, že se břicho silně vyklene a bránice (pro dýchání velmi důležitý sval mezi dutinou hrudní a břišní) je tlačena směrem nahoru. To může zvláště negativně ovlivnit nález u lidí, kteří mají poškozené srdce nebo plíce jinou nemocí. Vyklenutí bránice má za následek dechovou nedostatečnost a výrazně sníženou toleranci zátěže.

Zůstanou-li kvasinky ve střevě delší dobu, může vést chronické dráždění střevní sliznice k průjmům. Houbové jedy narušují činnost střevní svaloviny a vyvolávají zácpu, Tak dochází střídavě k průjmům a zácpám.

Úporným svěděním na sebe upozorní kvasinky, které se dostaly až ke konečníku. Dojde-li škrábáním k poranění kůže konečníku, může vzniknout mokvavý, špatně se hojící ekzém.

Candida při svém množení může přejít k problémům se vředy na dvanáctníku nebo žlučovým kamenům. Což se projevuje bolestí v pravém podžebří.

Uši. Jsou-li kvasinky přeneseny do vnějšího zvukovodu, může počáteční svědění přejít v silné bolesti, které jsou bolesti ucha vyvolány zánětem. Kandida může také vyvolat šumění až pískání v uších.

Pohlavní orgány. V oblasti ženských pohlavních orgánů je nejdříve nápadný bílý výtok, který je doprovázen intenzívním svěděním. U mužů může kvasinková nákaza v oblasti genitálií také vést k výtoku a ke svědění, ovšem později než u žen. Kvasinkové jedy mohou narušit produkci hormonů v těle, následkem čehož často polevuje u mužů i u žen sexuální touha. Sexuální nezájem pak vede k nespokojenosti v partnerském vztahu, čímž se okruh problémů rozšiřuje. Útěcha je hledána v jídle, především ve sladkostech, a často, bohužel, i v alkoholu. Vydatný nadbytek uhlovodanů vyživuje patogenní kvasinky, čímž se frigidita prohlubuje. Začarovaný kruh se uzavírá. Přibraná kila nepřidají na kráse ani na spokojenosti.

Zdravotní obtíže způsobené Candidou:

Nedostatek minerálů a vitaminů vyvolaný kvasinkami může vést k vypadávání vlasů, lámavosti nehtů, chronickým ekzémům a ke kazivosti zubů. Houbové jedy mohou vyvolávat bolesti hlavy, migrénu, bolesti kloubů, svalů.

Následkem celkového oslabení imunitního systému se snáze prosadí alergie, chronické záněty a jiné nemoci. Asi 90 % nemocných s neurodermatidou trpí současně kvasinkami ve střevě. Nedá se však říci, zda předcházela neurodermatida kvasinkovému onemocnění či naopak.

Také astma bronchiale, lupenka (psoriasis) a revma jsou zhoršení alergie, tedy kvasinky mohou původně stát i za těmito problémy.


Přemnožené kvasinky mohou poškozovat různé orgány a funkční systémy lidského těla a mohou pak způsobovat tyto konkrétní zdravotní obtíže: v endokrinním systému: porucha nadledvinek; porucha štítné žlázy; hypoglykémie; cukrovka / v reprodukčním systému: nepravidelná menstruace; PMS; zánět prostaty / v trávicím ústrojí: nadýmání; zácpa; průjem; bolesti střev; zánět tlustého střeva; zápach z úst / v nervovém systému: úzkost; poruchy pozornosti; deprese; podrážděnost; hyperaktivita; špatná paměť / kožní poruchy: akné; suchá kůže; svědění; ekzém; ztráta vlasů / z dalších obtíží: vysoký či příliš nízký krevní tlak; bolesti svalů; nespavost; nadváha, podváha; pálení očí, oteklé oči; alergie; chronické infekce; zimomřivost; třes; chronická únava; celková vyčerpanost; brnění.......

 

Protikvasinková dieta

Při protikvasinkové dietě je třeba nejíst žádné potraviny, které (1) buďto kvasinky (či plísně) přímo obsahují tj. např. droždí, kvašené potraviny, potraviny ne zcela čerstvé (kvasinky a plísně už se v nich stačily namnožit), anebo (2) kvasinkám přítomným v našem těle umožňují snadné množení, tedy potraviny s obsahem jednoduchých cukrů a potraviny z bílé mouky a bílé rýže. Dále je vhodné nejíst potraviny s konzervanty, barvivy a dalšími "éčky", protože naše játra a lymfatický systém čeká velká práce s odstraňováním těl mrtvých kvasinek a jejich toxinů. Další zatěžování jater a lymfatického systému "éčky" je proto krajně nevhodné. Dále je třeba omezit solení. Rovněž je třeba přestat konzumovat červené maso, opět z důvodu šetření jater a tentokrát i ledvin. Zde je výčet vhodných potravin.

Zakázané potraviny:

 • Cukr v jakékoliv podobě, tedy jak bílý cukr, tak hnědý cukr, rovněž hroznový cukr (Glukopur) a ovocný cukr (fruktóza), vlastně veškeré sladkosti i sladké ovoce (banány, jablka). Neexistuje totiž nic kyselinotvornějšího..
 • Nasycené tuky !!! (máslo, mléko, ale také nic smaženého)
 • Droždí, a tedy i veškeré kynuté pečivo, tj. pečivo, které se běžně prodává v obchodech, jíst nelze, ať už je z bílé mouky, z celozrnné mouky nebo z mouky grahamové. Dále nelze jíst knedlíky kynuté droždím. Pro pečivo pečené doma bohužel nelze použít ani žitný kvásek, protože obsahuje kvasinky.
 • Sójové potraviny (včetně sójového oleje, sójového mléka a tofu)
 • Mléko a mléčné výrobky (s výjimkou zakysaných a kozích), jsou totiž hlenotvorné, což je prostředí, ve kterém kvasinky dobře prospívají.Vyjímkou jsou kozí produkty,
  více informací o kozích výrobcích najdete zde.
 • Hodně sladké ovoce jako jsou banány, hroznové víno, hrušky, datle, melouny ...
 • Mouka a výrobky z ní. Obsahují lepek, což zabraňuje vstřebávání živin ve střevech.
 • Loupaná bílá rýže (hodně kyselinotvorné).//povolená je Rýže Natural, nebo hnědá UncleBens//
 • Červené maso (vepřové, hovězí, skopové).
 • Veškeré uzeniny.
 • Alkohol.

Teď jste si asi položili otázku, co tedy vlastně proboha můžete jíst. V následujícím výčtu jsou uvedeny potraviny, kterými můžete nahradit potraviny zakázané, a dále jsou zde potraviny, které je vhodné konzumovat, protože podporují správnou funkci organismu.

Povolené a vhodné potraviny:

 • Pohanka, občas jáhly protože obsahují velké množství sacharidů a je to tzv pololepkový výrobek.
 • Kukuřičná mouka (pozor, nedá se z ní péct, protože neobsahuje lepek, je vhodná na zahušťování omáček a polívek.
 • Celozrnná pšeničná mouka, pokud po ní nemáte trávicí potíže.
 • Veškerá zelenina - zvláště pórek, celer, ředkvičky, cibule, česnek atd...
 • Mražené zeleninové směsi.
 • Luštěniny (čočka, fazole, cizrna).
 • Houby (žampiony, hřiby ...). Běžné (jedlé) houby je možno konzumovat, jediný problém je s obtížnější stravitelností. Kdo nemá trávicí systém v pořádku (což může být způsobeno třeba činností kvasinek), asi by se měl konzumaci hub spíše vyhnout. Z hlediska přemnožení hub v našem těle jsou však jedlé houby bezpečné. Kvasinky a plísně patří rovněž mezi houby, ale liší se od jedlých hub tím, že se v našem těle mohou množit. Jedlé houby se v našem těle množit nemohou. Mimo jiné proto, že před konzumací se vaří, takže je jíme už mrtvé. Jedlé houby neslouží ani jako zásadní zdroj potravy pro kvasinky a plísně v našem těle, takže i z tohoto hlediska je jejich konzumace v pořádku. U kvasinek je ještě jeden důvod, proč vyvolávají u některých lidí značné zdravotní potíže, tento důvod už se týká pouze lidí citlivých na látky zvané mannany, které se vyskytují v některých houbách. V kvasinkách jsou tyto látky obsaženy (a jsou v nich, i když jsou kvasinky mrtvé, tedy např. v droždí po upečení pečiva). V jedlých houbách mannany obsaženy nejsou, proto je konzumace hub bezpečná i z tohoto hlediska.
 • Nepříliš sladké ovoce - citrón, grapefruit , kiwi, jablka.
 • Velmi vzácně - jogurty s živými kulturami (obzvláště dobré jsou kozí, dostání v síti TESCO).
 • 2x za týden, ryby v malém množství.
 • Semena - dýňová semena, lněné semeno.
 • Bylinky - jen neostré, majoránka, oregáno, kurkuma, skořice.
 • Velice vhodné jsou doplňky výživy jako je Mladý Ječmen, nebo Alfa Alfa. Pokud se budete stravovat těmito potravinami, kvasinky prakticky zmizí skoro okamžitě. 2-3 měsíce a vymřou hlady. Jsou přecejenom nejvíce zastoupeny v tlustém střevě, takže pokud se množství potravy spotřebuje aniž by tam došlo, nemají nejmenší šanci na přežití.

 

Pokud dodržíte tyto zásady, tělu se velmi odlehči a začne se regenerovat. Čím méně mají vnitřní orgány práce, tím lépe a léčba je rychlejší. Pokud se člověk začne spoléhat na tabletky, je v začarovaném kruhu...Komu se chete klanět duchu nebo hmotě?

Nejlepší čistič střev je kyselina solná tvořící se v žaludku na lačno.

Candidu také velmi účinně ničí koloidní stříbro.

Hlad je skrytá žízeň proto by jsme měli hodně pít a to hlavně čaje jako je Lapacho, bancha, kopřiva,
varuna, vrbovka, nimba, dále pak na večer před spaním je vhodné podpořit játra ostropestřecem.

 

Silný ozdravující a urychlující efekt se také dostavuje při dodržování zásad orgánových hodin, hlavně nejíst na večer.


Jiná cesta ke zdravi vlastně není,

vše je jen na vás a vaší pevné vůli...

 

Žijete proto, aby jste jedli? A nebo jíte proto, aby jste žili?

Nebo zkuste nejíst vůbec což je nejkratší způsob - půst aneb nejůčinější a nejstarší všelék

 

 

 Převzato z : https://www.pi-centrum.kvalitne.cz/index.php?page=clanek-detail&id=16&PHPSESSID=7a9cef0aefcf7ea17090227be2dc90d9

Diskusní téma: Kvasinkové infekce - candida albicans

Datum: 08.08.2020

Vložil: ToorryDrova

Titulek: Maids ny Charmingly! Well done, it will look cool in my cottage.

The cleansing company accomplishes cleaning of rooms of numerous dimensions and also configurations.

We supply specialist [url=https://maidservicenyc.pro/]in house maid[/url] for personal customers. Utilizing European devices and also licensed tools, we accomplish optimal results as well as supply cleaning in a short time.

The business's professionals give cleansing with the aid of modern innovations, have unique tools, as well as likewise have licensed cleaning agents in their collection. Along with the above benefits, glass of wines supply: positive rates; cleansing quickly; premium quality results; greater than 100 favorable reviews. Cleaning up offices will help maintain your workplace in order for the most effective job. Any type of firm is very essential ambience in the team. Cleansing services that can be purchased cheaply currently can assist to arrange it and also provide a comfortable area for labor.

If needed, we leave cleaning the cooking area 2-3 hrs after putting the order. You get cleansing asap.

We offer price cuts for those who make use of the solution for the first time, as well as beneficial regards to participation for normal clients.

We provide top quality cleaning for large business and also little companies of various directions, with a discount of as much as 25%.

Our friendly group supplies you to get acquainted with favorable terms of participation for company clients. We responsibly approach our activities, tidy utilizing expert cleaning products and specialized equipment. Our employees are educated, have medical books as well as know with the nuances of getting rid of facility and also hard-to-remove dust from surface areas.

Datum: 20.06.2020

Vložil: PutinRep

Titulek: Putin - sql lessons

Putin - sql training - https://www.youtube.com/c/ExcelStore excel training excel courses excel lessons sql training sql courses sql lessons

Datum: 07.05.2020

Vložil: labedroomDer

Titulek: Furniture please San Fernando Valley

[b][url=https://labedroom.com/]Bedroom ideas[/url][/b]
Come in outstanding store in Jefferson Park production for office and home use and cafe! presents over 12000 appointment furniture and goods for a country house and apartments or restaurant. Natural rattan , are used for the purposes of production our branded products , possesses strength and wear resistance, wonderful external data. All furniture processed special compounds, due to which their surface does not absorb water, stable to extremes ambient temperature air and exposure of the sun. Vya our furniture excellent retains its functions even in restaurant in open spaces . In the presented online catalog you offered photos furniture for dining room, hall, bedroom, children's room , as well as intended for organization of storage area - dressers and cabinets, cabinets and others . In our store in Fairfax you can buy everything for any your home not expensive . We invite client come to store , holding in Westwood what cares about its shopper.

Datum: 24.04.2020

Vložil: labedroomDer

Titulek: Full bed and frame San Fernando Valley

[b][url=https://labedroom.com/]Furniture for men[/url][/b]
You wish update your interior? Check out the innovations of goods home from modern collection, in which are as products with racy floral patterns and flowers and products with luxurious texture finish metallic. Bench for the garden is rightfully necessary attribute of each apartments. In the online store you can always buy reliable furniture for garden and home. We can deliver in WILSHIRE client absolutely all furniture at any time day.Purchasing prices, those that provides online shop furniture items BEVERLY HILLS delight any customer.Again low fee causes many questions regarding reliability products. The catalog which is today filled numerous items furniture represents only high quality products.

Datum: 18.04.2020

Vložil: MatthewGaB

Titulek: Фундамент 8 на 9 цена

[b][url=https://novostroyka63.ru/]Ленточный фундамент под ключ[/url][/b]

Создание дома вашей мечты - это оригинальная возможность, спланировать и претворить в жизнь нечто воистину уникальное во всех отношениях. Возведение фундамента - это в целом первоначальная модель ремонта, в процессе которой домик строится. При расчете замена фундамента под старым деревянным домом цена предусматривается весьма много факторов. Средняясумма возведения домов фундамента составляет приблизительно от 10$ за кв.метр . Погреб сможет умножить итоговую стоимость каждого объекта недвижимости, предоставляя необходимое помещение ради организации хранения и порой рабочее пространство. Наша профессиональная команда по конструированию и возведенью фундамент под памятник на кладбище цена может помочь выстроить жилище, о котором вы всегда мечтали. От начала до конца наша специализированная компания в Череповец позаботимся о всех без исключения процессах, чтобы заказчику не довелось тревожиться о деталях. Специализированная международная компания в Киселевск несет юридическую ответственность за проект, а не вы, именно поэтому организация в Борисоглебск имеют интерес в том, затем чтобы довести до конца строительство коттеджа быстрее и эффективнее. Узнайте о сваи винтовые для фундамента цены в вытегре у спспециалистовециалистов корпорации.

Datum: 22.08.2016

Vložil: Marius

Titulek: Co to je za dietu?

Proboha kdo dával dohromady tuhle dietu? Kvasinkám je úplně jedno nějaké kyselé prostředí, na to nehrají a není to důvod proč se nesmí cukr. Cukr se nesmí proto, že to je pro ně snadná výživa a rapidně se díky němu množí. Stejně tak je nesmysl JAKÁKOLIV mouka a obilí, je fuk jestli celozrnná, mladý ječmen... všechno to se rozštěpí na jednoduchý cukr a je to jak kdybyste ho prostě jedli. Máslo i tuky jsou povolené, stejně jako smažené. Proboha tohle zas psal nějaký "domácí výživový poradce", co neví jak se množí kvasinky a co jsou vůbec zač.

Datum: 07.12.2015

Vložil: Tereza

Titulek: kandida

Který kretén vám předepsal antibiotika na kvasinky? Byl to vůbec MUDr. nebo pudr? To je nejhorší. Já jsem měla kvasinky v levém uchu, kapičky, čištění, výplach ucha ap. Kvasinky vadí nejen v uších, ale všude v těle. Bohužel doktoři to vůbec neřeší, měli mě za hypochondra, těch příznaků je hodně, jak je uvedeno v článku výše. Mně nikdo nepomohl. Sama, samotinká jsem si na to přišla. Dokonce mně předepsali lék, který byl později komorou, a to i v ČT prezentován jako jedovatý a stažen z trhu. Naštěstí mně bylo po něm špatně. Takže Fando: dieta, dieta a ase dieta. Držím palce.

Datum: 05.02.2016

Vložil: Jana

Titulek: Re: kandida

Dobrý den Terezo,
mě také trápí kvasinky v uchu, mám už třetí kapky ... Můžu Vás poprosit o radu, jak jste na ně vyzrála vy?
Předem moc děkuji a zdraví,
Jana

Datum: 16.11.2015

Vložil: trjtnh

Titulek: oo

www.zdraviaz.cz

Datum: 24.12.2014

Vložil: haja

Titulek: nepovolit

teda je to boj s temahle kvasinkama, lidicky .. nemame tolik casu abhychom ho mohli jen tak ztracet,takze tu dietu neprerusujte, na kvasinky se musi 100%ne