O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

Mikrokosmické komunikační spojení na úrovní Vědomí - 11.díl

17.03.2010 16:52

LK: V této jedenácté části budeme pokračovat  v popisu možných systémů spojení různých úrovní Vědomí , především si budeme dále  popisovat způsob aktivního energetického posilování jednotlivých složek pomocí živlových znalostí a praktik na příslušné úrovni, abychom byli schopni sami sebe pozvedávat a účinně sebe ovlivňovat.

 

Vnitřní praktiky v Mentálním Světě Mikrokosmu - LD

Tab. 11.1

V Tabulce 11.1. jsou uvedeny všechny korespondence a vztahy s dalšími rovinami podle uvedených typů objektů, příslušných k LD a odpovídající úrovni Vědomí. Z tabulky a v ní uvedených hodnot lze snadno odvodit typ spojení, zpřítomňování, identifikaci, možnosti ovlivňování a popřípadě možnosti sladění více objektů najednou.

 

Obr.11.1.  [3]  - rozmístění  čaker v LD

Tab. 11.2

V Tabulce 11.2.  lze vidět jak jsou jednotlivé úrovně provázány z hlediska společných korespondencí  na jednotlivé energetické body a čakry.

 

Příklad:  V úrovni LD-52 jsou  nadledvinky , jako R-ŽD/MET, pokud mají ostatní nějaké problémy včetně LD-52 čakry, je vysoká pravděpodobnost, že pramení z jejich nerovnováhy. Takže v podstatě můžeme projít všechny jednotlivé sdružené body-čakry, to je v tomto případě:

A nebo je z pozice LD-52 sladit!!! Jak to provést?

„Mé NV/AV spoj mne s Vědomím LD-52 a s jejími  SDRUŽENÝMI ČAKRAMI OSTATNÍCH TĚL A ROVIN  A INTEGRUJ JE DO SPOLEČNÉHO VĚDOMÍ = IV-LD-52!“

IV= Integrální Vědomí

„IV-LD-52  aktivuj, vyrovnej, vyčisti, harmonizuj a udržuj všechny sdružené čakry!“

 

Tab.11.3. viz Grafické vyjádření R-T.pdf pro LD

 

Vnitřní praktiky - základní :

viz Mikrokosmické komunikační spojení na úrovní Vědomí – 8b.díl (doplněk)

 

 

Add. D) Harmonizování- vyrovnávání-doplňování (jeden objekt)…( pomocí živlové energie a fluid, životní síly, energie SPI)

Abychom zcela jasně definovali kde je centrum LD (VDT) z hlediska energetiky a kvality, je potřeba říci, že hlavní tíže-váha spočívá Krční oblast, respektive je vázaná na činnost štítní žlázy a příštítná tělíska. Tato čakra je známá jako - 5. ČAKRA – VIŠUDDHA. Její umístění je zepředu ve středu  vrubu hrudní  kosti na CV-22 (přední aspekt) a na hrudní páteři, na úrovni C7-T1 na aku bodu GV-14. (Klíčové body této čakry – LR-5 a CV-6, Jangchiao Maj - zvláštní meridian – klíčový bod tohoto meridianu  je BL-62, Krční čakra je spojena s meridianem Tlustého střeva a meridianem plic)

Indikační problémy Krční čakry: respirační a kožní stavy, koordinace a svalové pohyby dolních končetin, nespavost

Sdružené emoční a mentální stavy Krční čakry: stydlivost, introverze, paranoia, nestálost, potlačené emoce, agorafóbie, neschopnost sebevyjádření a neschopnost změny.

 

 

Anatomické a esoterní přiblížení  LD (VDT)

Pokud je funkce štítné žlázy narušena, projeví se to i na mnoha jiných orgánech. 

Obr. 11.2                                                        Obr. 11.3

____________________________________________________________________________________________________________________________

Štítná žláze a příštítná tělíska

Onemocnění štítné žlázy je po cukrovce nejběžnější poruchou žláz s vnitřní sekrecí. Na štítnou žlázu se léčí desítky milionů lidí - obvykle jde o sníženou funkci nebo zvýšenou funkci. Počáteční příznaky tohoto onemocnění se snadno přehlédnou anebo je pacient mylně považuje za projevy stárnutí nebo stavy úzkosti.

 

Štítná žláza je umístěna dole na krku před hrtanem a je motýlovitého tvaru. Jejím úkolem je shromažďovat z krve jód k výrobě dvou hormonů, thyroxinu a trijodthyroxinu, které regulují spotřebu energie doslova ve všech orgánech i ve všech buňkách těla. Její činnost je řízena z podvěsku mozkového speciálním hormonem. Je to jeden z důležitých regulačních orgánů, který se podílí na mnoha funkcích těla. Pravděpodobnost onemocnění štítnou žlázou je čtyřikrát vyšší u žen než u mužů, a to zřejmě proto, že u žen se projevuje větší sklon k nesprávné funkci. Podstatou problému je, že imunitní systém nepovažuje štítnou žlázu za část těla a vyrábí proti ní protilátky. Jestliže štítná žláza začne být málo či příliš činná, objeví se problémy.

 

Hypofunkce štítné žlázy = snížená funkce.

Tělo funguje zpomaleně, projevuje se únava, pocit chladu, snížená schopnost soustředit se, pacient trpí poruchou paměti, přibýváním na váze. Po čase se příznaky zhoršují: suchá kůže, lámavé nehty, zácpa, bolesti a křeče svalů, pomalý srdeční tep a u žen dochází k prodloužení intervalů v menstruačním cyklu a k silnějšímu krvácení. Vzhledem k tomu, že tato choroba způsobuje nepravidelnou ovulaci, ženy, které se neléčí, můžou mít problémy s početím a s větší pravděpodobností potratů a předčasných porodů. Výsledkem snížené funkce štítné žlázy jsou také deprese (20 %). Tento stav se nedá vyléčit, ale pomoc je celkem jednoduchá - hormon se dá nahradit pravidelným užíváním tablet. Správný lék a dávkování se musí stále sledovat. Protože nadměrným dodáváním hormonu se zvyšuje riziko nebezpečí osteoporózy (řídnutí kostí) a srdeční arytmie a poddávkováním zase zvýšíme krevní tlak a hladinu cholesterolu.

 

Hyperfunkce štítné žlázy = zvýšená funkce.

Příznaky jsou přesně opačné než u hypofunkce: rychlý tep, nervozita a podrážděnost, stálý pocit horka, svalová slabost, měknutí nehtů, padání vlasů, častější vyměšování, úbytek na váze při stále stejném příjmu potravin, u žen kratší menstruační interval a slabší krvácení. Často mají pacienti pocit přebytečné energie a současně mohou mít i pocit slabosti a cítit se zcela vyčerpaní. Mnoho lidí s hyperfunkcí má také problémy s očima - mají je zarudlé, podrážděné, suché a oteklé. Objevuje se zvýšený tlak na oční nerv a na tkáň v očnici, což způsobuje vylézání očí z očních důlků. Léčení bývá složitější - jde o to zastavit tuto zvýšenou aktivitu. Existují tři možnosti: podávání radioaktivního jódu na oslabení činnosti štítné žlázy, podávání léků na zastavení zvýšené produkce hormonu, chirurgické odstranění štítné žlázy, jejíž funkce se pak nahrazuje trvalým dodáváním chybějícího hormonu.

 

Poruchy štítné žlázy se dají diagnostikovat krevními testy. Nejcitlivější test stanovuje množství hormonu, který stimuluje štítnou žlázu a je vyměšován hypofýzou. Když je funkce štítné žlázy nedostatečná, hodnoty tohoto hormonu jsou vysoké. Nízké hodnoty signalizují nadměrnou funkci štítné žlázy. Měříme samozřejmě také nejdůležitější hormon štítné žlázy - tyroxin.

 

Pohled celostní medicíny:

Pokud jsou v těle dobré regulační poměry, pak je tělo zdravé. Když se někde v těle dějí špatné věci, (psychické stresy, vyčerpanost) některý orgán je přemíru zatěžován (játra, ledviny, střevo…) dávají se do pochodu regulační mechanismy těla. Jedním z veledůležitých regulačních orgánů je právě štítná žláza, ta musí zvýšeně pracovat, vyčerpává se a časem může selhávat ve své funkci. Takže tento problém vnímáme jako následek. Zjištěnou poruchu budeme léčit výše uvedeným způsobem, ale zároveň musíme pozornost směřovat k odstranění příčinných řetězců, které činnost štítné žlázy vyčerpávaly.

Zdroj : https://www.celostnimedicina.cz , převzato z článku  „ŠTÍTNÁ ŽLÁZA“

Autor článku: MUDr. Pavel ŠÁCHA

____________________________________________________________________________________________________________________________

 

POZNÁMKA:

Jak jsem již naznačil, lze si pomoci i jiným způsobem a to cestou použití Vědomí Štítné žlázy, respektive Vědomí VD roviny Štítné žlázy (5.2 čakra), která je vyšší než Vědomí IS roviny Štítné žlázy (5.3 čakra) a vyšší než Vědomí D roviny Štítné žlázy (5.1 čakra) takto:

„Vědomí  Štítné žlázy v rovině LD proveď IH (integrální harmonizaci) všech čaker Štítné žlázy a jejich objektové roviny Štítné žlázy  !“

TECHNICKÁ POZNÁMKA:

IH = INTEGRÁLNÍ HARMONIZACE a je to spojení všech následujích úkonů, které můžeme použít pro všechny objekty s kterými pracujeme jednotlivě nebo  společně. Jedná se tedy o zjednodušení pro Vaší práci s Vědomími a jejich objekty.

Obr. 11.4

 

Při použití již výše uvedeného příkladu pod Tabulkou 11.2., lze následující:

„IV-LD-52  aktivuj, vyrovnej, vyčisti, harmonizuj a udržuj všechny sdružené čakry!“

změnit na:

„IV-LD-52  proveď IH u všech sdružených čaker!“

 

Tab. 11.4


Tato tabulka je vhodná pro praktické přímé doplnění a programování cestou jednotlivých typů energií.

 

zdroj : Luděk Kováč, www.rahunta.cz

 

 

Seznam doprovodných studijních materiálů :

[ 3 ] : KUNDALINY A ČAKRY - Praktická kniha / G.L.Paulson

Vnitřní struktura-VDT.pdf