O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

Diskusní téma: Reportáže z návštěv jeskynní mytologie od J.Schmidta

Datum: 04.03.2010

Vložil: Lurae

Titulek: Blázen...

Děkuji za článek :)

Ač jsem Tarot nijak zvlášť nestudovala... vidím to trochu jinak...
Dle mého Blázen nesymbolizuje jen začátek, blázen je nulový bod...čisté bytí a je tedy i koncem...
Mág započne cestu - symbolizuje stvoření elementů - tedy aktivní složku elementů a naproti němu je Velekněžka, jenž symbolizuje složku pasivní ... :) atd.
Končí se poslední kartou Svět - tady je moc hezky popsaná : https://www.horevklub.org/index.php?option=com_content&task=view&id=194&Itemid=33

A jen tak mimochodem, hezký je taktéž dodatek u karty Slunce - "Kniha egyptské moudrosti praví: “Nedojdeš svého cíle, dokud se nestaneš ženou v citu, mužem v moudrosti a dítětem v koruně prvotní prostoty.” Žij tak a já, Slunce, Ti dám své tři zlaté vlasy."
...mám takový pocit, že zvlášť na to dítě se přes veškerou tu "důležitost" často zapomíná, ba dokonce je kolikrát krutě potlačováno... a je to škoda ;)

... a ještě k té tmě - já mám tmu ráda, člověk si v ní nádherné odpočine... problém dobra a zla jsem řešila dost dlouho, neb jsem v obou stranách viděla úžasné kouzlo... ale už je to vyřešeno (už několikrát :D), ale až s Bláznem přišlo to skutečné poznání ;)

Datum: 07.03.2010

Vložil: Míra

Titulek: Re: Blázen...

Děkuji Vám za reakci. Tarot obsahuje velmi mnoho symbolů a spolu s tím i mnoho různých možností jak jej chápat a zkoumat. Každý z názorů je oprávněný a je dobré na něj pohlížet jako na jednu z možností. Nejsem všeznalec a stále se něčemu učím. Nula je nejen v Tarotu pod kartou Blázna, velkým mistériem, a její zkoumání přináší mnoho podnětných zkušeností, i pochopení principů universa. Ostatně dílko Sefer Jecira které tu poněkud zjednodušeně rozebírám je toho zřetelným důkazem. Přeji příjemnou a laskavou cestu poznáním. MSCH

Datum: 02.03.2010

Vložil: Annex

Titulek: Velmi prijemna zalezitost...

Vase prispevky zde pro mne byly skutecnym osvezenim.

Byla jsem velmi udivena, kdyz jsem cetla vase Reportaze z navstev jeskynni mytologie, protoze tohle tak ostre kontrastuje s obsahem techto stranek, az z toho mam pocit, ze Vy osobne byste si jiste zaslouzil mnohem prijemnejsi (urodnejsi) pudu, nez je tato. Jiste proto mate sve duvody proc pisete zrovna sem...

V kazdem pripade me Vase Reportaze velmi prijemne prekvapily a kdyby zde bylo jen tohle, ma pro me vyznam se sem vracet... Cimz vubec nechci nijak srazet Bardonovo dilo Brana k opravdovemu zasveceni, ale toto dilo jsem uz pred 10.lety cetla.
Vas jeste ne...

Dekuji Vam a verim, ze nejen za sebe.

Annex

Datum: 03.03.2010

Vložil: Míra

Titulek: Re: Velmi prijemna zalezitost...

Děkuji za příznivé hodnocení článků, a doufám že i v budoucnu budu nacházet témata která lidi osloví. Co se týká webu samotného, tak si myslím že bych úrodnější půdu v Česku asi jen těžko hledal. Je celkem přirozené že se tu nikde neuvádí naše rozhovory s panem Kováčem, ze které se články rodí, ale věřte že jsou opravdu zajímavé a tvůrčí.
Naše minulost je jak asi každý tuší naprosto odlišná od školních tabulek popisujících historické bádání naprosto ignorující množství pramenů vycházejících z duchovního prostředí. Natož aby se připouštělo, že existují cesty, jak dosáhnout myšlení, které nezahrnuje pouze matematicky vyjádřitelný život, ale život vedoucí k spokojenosti tělesné i duchovní.
Dobrý den Vám přeji za kolektiv Rahunta.cz

Vyhledávání

 

měření od: 12.1.2011

TOPlist