O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

Diskusní téma: Korespondence na téma Měsíc

Datum: 12.02.2011

Vložil: ing. Luboš Navrátil

Titulek: Díváte se na nebe?

Dovolím si 2 dotazy, nevím jak to zde funguje s odpovědí, jsem zde náhodně a pravidelně nečtu.

1)Pozorujete oblohu pravidelně a Měsíc samotný se všemi detaily ohledně dráhy, procenta zakrytí povrchu, efemeridálních poloh, odchylek, nebo jste se o těleso Měsíce začal zajímat teprve včera, po článku na osudu.cz?Ono takové pozorování a rozsudek vyžaduje vcelku slušné technické vybavení, podmínky a zkušenosti. Pozoruji oblohu hodně dlouhou dobu, abych mohl říci, že řešená měsíční fáze není zcela v pořádku pro naše geografické místo a hlavně jde o procento zakrytí měsíčního povrchu. Je totiž první čtvť-D!
Stojí to určitě za zmínku, jako astronomická kuriozita!!

Snaha o rozsouzení záležitosti vědeckou autoritou z hvězdárny je poměrně k smíchu, protože jindy vědci jsou naprosto nepoužitelní a trapní pro rozšířené chápání všeho duchovna, o němž informují servery vašeho typu. Věda má své zájmy...

2)Překvapilo mě vaše rozčilení nad spekulací pana Maška, kterých je denně na netu stovky. Pokud budete číst různé úvahy mohl by jste se rozkrájet, a asi by se muselo řešit protičlánky halda věcí, které jeden vidí jako pitomost, druhý jako něco čemu nerozumí. Spojovat úkaz s proroctvím, to už je velká odvaha od autora, nechat na sebe naházet spousty odsuzujících slov. Je přece tolik serverů, kteří tvrdí jak tlumočí vzkazy andělů a duchů kdoví odkud. Tohle vám zřejmě nevadí, ty vzájemné nesrovnalosti poselství lidem. Potom nechápu co vás rozladilo k palbě série článků:-))Nejde tedy ani o podstatu(tedy o Měsíc) ale o nějakou osobní zášť vůči někomu, jak bych si dovolil vyjádřit názor.

Protože internet je jistě plný videí a textů a upozornění na podivné úkazy na obloze i nesoulady ve fázích měsíce, podivné klima na planetách pozorované dalekohledy astronomů(Saturn a Jupiter aktuálně). Nejsou ke smůle zájemců v češtině, češi maji prokazatelně jiné starosti, než dřepět u dalekohledu a "civět" na oblohu!

Nechápu jak prohlášení o zvláštním chování Měsíce může takového zkušeného a známého znalce "duchovních věcí" i souvisejícího dění rozčílit k takovým reakcím. Vzpomeňte na dobrého vojáka Švejka-To chce klid! :-)Luboš