O duchovním poznání a cestě bez dogmat a jiných nesmyslů na konci této Epochy

Diskusní téma: Nejvyšší Mistryně CHING HAI a Meditační Metoda Quan Yin

Datum: 14.11.2014

Vložil: Radek

Titulek: k zamyšlení.

Většinou se řídím srdcem, když někoho vidím mluvit, disktuovat tzn. nejen číst jeho řádky (či řádky které někdo o daném člověku napsal).

Viz video

https://www.youtube.com/watch?v=clZ9Y_jVa88

k videu - v jednu chvíli titulky ve videu vůbec nesedí s tím co řekla. (proč?)

nechám názor na vás + dodám:

je důležité pozorovat takového člověka vždy jako sobě rovného. Jako by seděl před vámi. -- velmi často mluvíme tělem aniž o tom víme. Dejte si pozor komu dáváte srdce než ho někomu dáte. Protože to máme jenom jedno.

Jinak z širšího pohledu. Tak jako my "západní civilizace" se ekonomicky integrujeme do východních zemí, tak i východ má tendenci se integrovat se svými duchovními hodnotami k nám. Což zajisté vůbec nevadí. Jde o to že stejně jako západní subjekty můžou mít čisté i nečisté úmysly (nebo časem sejdou z cesty), tak stejně tak to platí i ve věci východního přílivu duchovna. Zvlášť když poslední dobou západní civilizace velmi prahne po duchovních hodnotách, a jsme jak čerstvě zoraná půda.

Samozřejmě je nutno zmínit, to co mnozí mistři učí, nedegradují jejich skutky nebo chování. To co v mnohých případech učí je cesta srdce (Boha, vyššího vědomí, atp. ), jejich skutky jsou cestou jejich. Všichni jsme nějací. Tzn. neznamená to že mistr v mnohých věcech nemá pravdu. Naopak, dokonce může mít i různé schopnosti, které nemusí nutně potvrzovat jeho oscvícenost. Je však důležité vnímat možné zvýšené riziko manipulace. Protože hesla jako Láska a Jednota můžou být jejich telefonické karty k našim srdcím.